İYİ HİSSET

25 Kasım 2022

Yılbaşı Gecesi Yapılabilecek 11 Eğlenceli Aktivite

Yeni yıl için geri sayım başladı! Bu yıl, bu geceyi anlamlı kılmak için birçok farklı seçeneğiniz var. İster evinizde lezzetli yemekler hazırlayıp ışıltılı dekorasyonlarla harika bir etkinliğe ev sahipliği yapın ister biraz daha sade bir şey seçin; size tam aradığınız yılbaşı gecesi aktivite fikrini sunmak için buradayız.

Yazımızda kesinlikle herkes için bir şeyler var! İşte yılbaşı gecesini unutulmaz kılmak için yapabileceğiniz en eğlenceli aktiviteler.

Yılın en güzel hatıraları için bir anı panosu oluşturun

Yeni yıl, başarılarınıza ve güzel anılarınıza son kez dönüp bakmak için en ideal zamandır. O yüzden geceye bununla başlamaya ne dersiniz? Eğer bu fikir sizi heyecanlandırdıysa yılbaşında tek başına yapılabilecek en keyifli şeylerden biri bir anı panosu oluşturmak olabilir. Bunu yapmak için evinizde bir duvar seçin ya da bir not defteri ve raptiye ile birlikte küçük bir mantar pano satın alın. En sevdiğiniz anınızı bir not kağıdına yazarak başlayın ve panoya sabitleyin. Size bu anıyı hatırlatacak fotoğraflarınız varsa harika! Onları da asın. Astıkça oraya ekleyebilecek ne kadar çok anınız olduğunu fark edecek ve seneyi dolu dolu geçirdiğinizi hissedeceksiniz.

Bir oyun gecesi düzenleyerek arkadaşlarınıza meydan okuyun

Bu yılbaşında dışarı çıkmayacaksanız bile, bu gerçekten yalnız kalmanız gerektiği anlamına gelmez. Sevdiğiniz arkadaşlarınızı veya aile üyelerinizi evinize davet edin ve tüm gece Tabu, Monopoly gibi eğlenceli oyun turnuvaları düzenleyin. 2-3 saatte bir oyunu değiştirebilirsiniz,

böylece kendinizi fazla kaptırmadan farklı oyunlara da fırsat vermiş olursunuz.

Barbekü partisi yapın

Eğer terasınız veya bahçeniz varsa portatif bir barbekü kurarak oldukça eğlenceli bir yılbaşı akşamı geçirebilirsiniz. Akşam için harika bir menü seçin ve geçin barbekünün başına! Eğer bir vejetaryenseniz harika sebze ızgaralar da yapabilirsiniz. Eğer yemek hazırlığı ile uğraşmak istemiyorsanız küçük bir ateş yakıp ince çubuklara taktığınız şekerlemeleri eritebilir veya evinizde ufak bir fondüde çikolata şelalesi yaratarak gecenize tat katabilirsiniz.

Karaoke ile eğlencenin dibine vurun

Yakın arkadaşlarınızla karaoke, evde mütevazı bir yılbaşı partisi için en iyi fikirlerden biri. Üstelik bunu yapmak son derece maliyetsiz. En sevdiğiniz şarkıları yüksek sesle söylemek eminiz ki çok eğlenceli olacak. Hatta üç kişinin jüri olduğu ve performanslar hakkında komik yorumlarda bulunduğu şovlara ev sahipliği de yapabilirsiniz.

En güzel giysilerinizle bir dans partisi verin

Tıpkı karaoke gibi, evinizde bir dans partisi de düzenleyebilirsiniz. Disko ışıklarını taklit etmek için odadaki lambanızı ışıkları güçlü, renkli selofanla kaplayabilirsiniz. Ardından yılbaşı sofranızı kurun, müziği açın, en güzel giysilerinizi giyin ve partiye başlayın! Partinizi birinin kayda aldığından emin olun, çünkü arkadaşlarınızla geçirdiğiniz bu çılgın geceye daha sonra mutlaka dönüp bakmak isteyeceksiniz.

İlginç kompozisyonlarla fotoğraf etkinliği düzenleyin

Fotoğraf çekmeyi kim sevmez ki? Eğer sosyal medyada çok aktif biriyseniz bu yılbaşı gecesi fotoğraf çekimi yapmayı düşünebilirsiniz. Sonuçta yeni yıl temalı aksesuarlar şimdilerde çok moda; bu nedenle bunları mağazalarda veya online ortamda kolayca bulabilirsiniz. Ardından dostlarınızla komik veya gerçekten iyi düşünülmüş pozlar verin ve harika fotoğraflar için ekrana dokunun! İşte yılbaşı gecesi sizin için unutulmaz bir gece oldu bile!

En sevdiğiniz TV programlarını seyredin

Yılbaşında en sevdiğiniz filmleri veya TV programlarını sevdiklerinizle birlikte sıcacık bir battaniye altında izlemek gibisi yoktur. Gece için ihtiyacınız olan tek şey biraz patlamış mısır, çeşitli içecekler, tercihen iyi bir ses sistemi ve bir televizyon. Bu noktada özellikle Noel filmlerini veya yılbaşı özel televizyon şovlarını da seçebilirsiniz.

Çocuklar için bir hazine avı düzenleyin

Yılbaşını çocuklarınızla mı geçireceksiniz? O zaman yapmanız gereken etkinlik kesinlikle hazine avı! Emin olun buna bayılacaklar. Bu etkinlik için çocuklarınızın en sevdiği şeyleri alın, evin her yerine saklayın, ilginç ipuçları bırakın ve onları bulmaya çalışırken koşuşturmalarına izin verin. Bu tür bir aktivite, siz yetişkinler kendi partinizi yaparken çocukların ilgisini çekmenin iyi bir yolu olabilir.

Harika hediyelerle dolu geri sayım paketleri hazırlayın

İçerisine şekerlemeler veya çeşitli hediyeler koyacağınız hediye paketleri alın ve onları saatlerle işaretleyin. Böylece her saat başı geldiğinde, o saat için hazırlanmış hediye paketini açabilirsiniz. Bu aktivite, özellikle yeni yılı çocuklarınızla kutluyorsanız çok eğlenceli olabilir.

Yeni yıl kararları alarak önceden plan yapın

Yeni yıl kararları olmadan yılbaşı gecesi olur mu? Sevdiklerinizle birlikte oturun ve birlikte anlamlı kararlar alın. Bunları yazmak veya kayda almak için bir mantar pano veya kamera kullanabilirsiniz. Böylece zamanı geldiğinde, birileri size bunları hatırlatabilir. Bu şekilde, gelecek yıl gerçekten geriye dönüp baktığınızda, kendinize verdiğiniz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Bonus: Yeni yıl sabahına kendinizi şımartarak uyanmaya ne dersiniz?

Eğer yılbaşı gecesini evde geçirmek istemiyor ve yeni yıla harika bir şekilde uyanmak istiyorsanız Richmond Nua’ya bekleriz! Yeni yıla, yeşil ve mavinin göz alabildiğine uzandığı, orman ve göl manzarası ile kendi içinize yolculuk ettiğiniz, birbirinden farklı masajlar ve bakımlarla yenilendiğiniz bir günle başlayabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek destinasyon Spa’sı Richmond Nua, zengin bakım ve masaj menüsü, uzman terapistleri, kişiye özel wellness programları ve Avrupa’nın en donanımlı Spa merkezi ile size en iyi halinizle buluştuğunuz bir deneyim sunuyor. Daha fazla bilgi almak için tekliflerimizi inceleyin!

Benzer Yazılar

Reservation Background