İYİ HİSSET

15 Aralık 2023

Manifesting Nedir, Nasıl Yapılır?

Yeni bir yıla merhaba dememize çok az kaldı… 2024’te istediğiniz her şeyin gerçekleşmesini sağlayacak bir teknik öğrenmek istemez misiniz? Sizi ‘manifesting’ ile tanıştıralım. Son zamanların en popüler kavramlarından biri olan manifesting, isteklerimizi yaşamımıza çekmek için kullanabileceğimiz etkili bir yöntem. Hayatımızı şekillendirebileceğimiz, arzularımızı gerçeğe dönüştürmek için kullanabileceğimiz bu teknik hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve nasıl uygulandığını öğrenmek için okumaya devam edebilirsiniz.

İsteklerinizi nasıl manifest edebilirsiniz?

‘Bir şeyi 40 kere söylersen olurmuş’ sözünü duymuşsunuzdur… Ya da daha önce pek çok kez ‘aklıma gelen başıma geldi’ cümlesini kurmuşsunuzdur. Temelde iki cümlenin dayandığı nokta aslında düşünce gücü ile bir şeylerin gerçeğe dönüşebilmesi. Manifesting de benzer bir tanıma sahip. Düşüncelerin ve duyguların, enerjiye dönüşerek çevremizdeki gerçekliği etkilediğini anlatan bu kavramı kısaca ‘düşündüğümüzü çekeriz’ olarak da özetleyebiliriz.

Manifesting, hedeflerimize ulaşma aracı olmasının ötesinde zihin ve evren arasındaki derin bağlantıyı da keşfetmenin ve bu bağı güçlendirmenin önemli bir anahtarı. İster tezahür sanatı ister düşünce gücü ister kendini gerçekleştiren kehanet olarak tanımlayın, fark etmez. Manifestingi istediğiniz her şeyi kendinize çekmek için kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken içinizdeki o gücü keşfetmek ve nasıl manifest edebileceğinizi öğrenmek. Bunun için faydalanabileceğiniz pek çok manifesting pratiği var ve emin olun ki hepsini kolayca uygulayabilirsiniz. Yeni yılda hayallerinize ulaşmak, koyduğunuz tüm hedeflerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, işte faydalanabileceğiniz manifesting pratikleri:

  1. Olumlamaların gücünü fark edin

Söz büyüdür ve ağzınızdan çıkan her şey aslında ‘olası’ bir gerçeklik barındırır. Dolayısıyla ağzınızdan çıkan her şeye çok dikkat etmeniz gerekir. Hedeflerinizi gerçekleştirmek, hayallerinize kavuşmak istiyorsanız, onları pozitif bir şekilde dile getirmelisiniz. Manifesting tekniğinin en güçlü pratiklerinden biri; olumlamalar. Olumlamaların gücünü kullanarak istediklerinizi hayatınıza çekebilirsiniz. Bunu yaparken negatif söylemlerden kaçınmaya da özen gösterin. “Her gün hedeflerime doğru ilerliyorum, daha iyiye ulaşıyorum…” gibi cümleleri kurmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz.

  1. Vizyon panosu hazırlayın

Vizyon panosu, hayallerinizi somutlaştırmanın en etkili yollarından biri. İsteklerinizi gözden geçirin ve neleri hayatınıza çekmek istiyorsanız, onları somut bir şekilde bir araya getirdiğiniz bir pano oluşturun. Vizyon panosunda dilediğiniz renkleri, görselleri, farklı türdeki materyalleri kullanabilirsiniz. Sizi en çok motive edecek sözleri yazabilir, görmek istediğiniz ülkenin en popüler yerlerinin fotoğraflarını yapıştırabilir ya da hayalinizdeki evi resmedebilirsiniz. Hazırladığınız vizyon panosunu sık sık görebileceğiniz bir yere asmayı da unutmayın, böylece her gördüğünüzde ihtiyacınız olan ilham ve motivasyonu bulabilirsiniz.

  1. Günlük tutmaya başlayın

Günlük tutmak, hem düzenli bir yazma alışkanlığı geliştirerek iç dünyanızı keşfetmenize hem de hedeflerinizi netleştirmenize yardımcı olabilir. Kendinizi daha iyi tanımak, gerçekten ne istediğinizi bulmak, önünüzdeki engelleri tanımlamak, başarılarınıza odaklanmak, işlerinizin analizini yapmak ya da zihninizde size engel olan sınırlayıcı düşüncelerden kurtulmak için yazının gücünden faydalanabilirsiniz. Her gün kendinize bir zaman dilimi belirleyip o zaman dilimini günlük tutmak için kullanabilir, isteklerinizi yazıya dökebilirsiniz.

  1. Meditasyon yapın

Şöyle gözlerinizi kapatıp isteklerinizin gerçeğe dönüştüğü bir anı en son ne zaman hayal ettiniz? Eğer hatırlayamıyorsanız muhtemelen çok öncedir… Düzenli meditasyon yaparak hayallerinizi gözünüzde canlandırabilir (visualization), zihinsel odaklanma ve içsel huzur aracılığıyla enerjinizi yönlendirebilirsiniz. Meditasyon yaparak isteklerinize odaklanabilir, arzularınızın gerçeğe dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

  1. -mış gibi davranın

“Fake it until you make it” sözünü daha önce duymuş muydunuz? Türkçe’ye “yapana kadar taklit et” olarak çevirebiliriz. Hayaliniz, hedefiniz, arzunuz ne ise ona zaten sahip’miş’siniz gibi, zaten hayatınızdaymış gibi davranırsanız, yaşamımıza ‘gerçekten’ onu çekmeniz çok daha kolay olabilir. Bu hem enerjinizin isteğinizle uyumlanmasına hem de olumlama ve görselleştirme pratiklerini daha iyi bir şekilde yapmanıza yardımcı olabilir.

Son olarak manifesting pratiklerini uygularken asla ama asla şüphe etmeyin. Kendinize, gücünüze, enerjinize, evrene güvenin ve vazgeçmeyin. İsteklerinizin ‘olmama’ ihtimaline değil, ‘olma’ ihtimaline odaklanın. Çünkü, neye odaklanırsanız onu büyütür, onu yaşarsınız. Yeni yılda tüm hayal ettiklerinize ulaşmanız dileğiyle!

Benzer Yazılar

Reservation Background