KEŞFET

8 Aralık 2021

Sağlıklı ve İyi Yaşam Temalı Yeni Yıl Hediyeleri

Aralık ayının gelmesiyle birlikte yılın en özel ve anlamlı zamanlarından olan yılbaşı heyecanı da hepimizi sarmış durumda. Bir yandan geride kalan koskoca bir yılın muhasebesini yaparken bir yandan da yeni başlangıçlar yapacak olmanın heyecanıyla karşıladığımız yılbaşı, tüm sevdiklerimizle bir arada olmak, keyifli anları doyasıya paylaşmak ve küçük sürprizlerle onları mutlu etmek için muhteşem bir fırsat. Yılın bu keyifli zamanını bizler için özel kılan en tatlı ritüellerden biri de hiç şüphesiz hediye alışverişi.

Büyük ya da küçük, maddi değeri ne olursa olsun hediye almanın ve vermenin mutluluğu hiçbir şeyle kıyaslanamayacak olsa da; hepimiz sevdiklerimiz için en anlamlı ve onları en çok mutlu edecek hediyeler seçmeye özen gösteriyoruz. Tüketim çılgınlığıyla birlikte çoğalan hediye seçenekleri arasından en özel, en anlamlı ve en uygun alternatifleri bulmak oldukça zor. Peki, bu yıl sevdiklerinize ‘sağlıklı ve iyi bir yaşam’ sürdürmelerine yardımcı olacak hediyelerle ‘mutluluk, iyilik ve sağlık’ hediye etmeye ne dersiniz? Dilerseniz kendinize, dilerseniz sevdiklerinize verebileceğiniz birbirinden muhteşem sağlıklı ve iyi yaşam temalı yeni yıl hediye önerilerini sizler için yazımızda bir araya getirdik.

Stresten uzak, huzura yakın bir yaşamı benimsemiş sevdikleriniz için: Meditasyon ve aromaterapi ürünleri

Meditasyon yapmayı sevenler, bu rahatlatıcı deneyimden maksimum faydayı sağlamanın ön koşulunun fiziksel ortamı ve ambiyansı meditasyona uygun hale getirmek olduğunu bilirler. Meditasyon yapan ya da uzun süredir yapmak isteyip başlamayı yeni yıla erteleyen sevdiklerinize enerji akışını düzenleyen, çakralara özel doğal taşlar; bu taşlardan yapılmış takılar, tütsü ve mumlar, rahatlatıcı aromaterapi yağları, seramik buhurdanlıklar, şık ve rahat bir meditasyon minderi, Tibet çanağı gibi meditasyon ve aromaterapi ürünlerinden hediye edebilirsiniz.

Tepeden tırnağa arınmak, yenilenmek ve yeni yıla enerjik bir başlangıç yapmak isteyenler için: Richmond Nua hediye sertifikası

İyi hissetmek, ruh ve beden bütünlüğünü kalıcı kılmak hepimizin ortak hayali. Bu yılbaşında siz de sevdiklerinizi bu hayale bir adım daha yaklaştırmaya ne dersiniz? Richmond Nua’nın özel olarak tasarlanmış şık hediye sertifikaları ile yeni yılda hem sevdiklerinize hem de kendinize sağlık ve iyilik dolu farklı bir hediye verebilirsiniz.

Sapanca Gölü manzaralı odalarında özel bir konaklama deneyiminden Richmond Nua’nın ödüllü Spa’sında sunulan masaj ve bakım paketlerine; tamamen kişiye özel Hypoxi ve Nua Fit & Slim wellness programlarından onlarca farklı buhar odası ve sauna seçeneğinin bulunduğu Spa Merkezi kullanımına kadar Richmond Nua’nın sunduğu muhteşem hizmetlerle yeni yılda sevdiklerinizi şımartabilirsiniz. Yeni yıla yenilenmiş, tazelenmiş, arınmış bir başlangıç yapmalarını sağlayacak bu anlamlı hediye karşısında oldukça mutlu hissedeceklerine eminiz!

Sağlık ve aktivite verilerini anlık olarak takip etmek isteyenler için: Giyilebilir teknolojiler

Sağlıklı ve iyi bir yaşam için sağlıklı alışkanlıklar geliştirmek kadar önemli olan bir başka şey de sağlık verilerinizi anlık olarak takip etmenize olanak verecek giyilebilir teknolojiler kullanmak. Günümüzde giyilebilir teknolojilerin geldiği son noktada, adım sayısından kandaki oksijen oranına, stres seviyesinden kan basıncına kadar yüzlerce farklı sağlık verisini aynı anda sunabilen akıllı asistanlar ön plana çıkıyor. Sevdiklerinize hediye edeceğiniz akıllı bir saatle hem baktıkları her an sizi hatırlamalarını, hem de daha sağlıklı bir yaşam sürdürmek için sağlık verilerini takip edebilmelerini sağlayabilirsiniz.

Hareketi hayatının merkezine koyan sevdikleriniz için: Spor ekipmanları

Sağlığına dikkat eden herkes, hareket etmenin bütünsel sağlık için ne kadar önemli olduğunu bilir. Hareketli bir yaşam benimsemiş ve ‘sporum olmadan asla’ diyen sevdikleriniz için şık ve kullanışlı bir Yoga matı, evde yürüyüş yapmasına olanak verecek portatif bir koşu bandı, ergonomik bir spor ayakkabı ya da tasarımıyla göz dolduran bir spor kıyafeti muhteşem bir hediye seçeneği olabilir.

Kişisel bakımını önemseyen sevdikleriniz için: Öz bakım setleri

Sağlıklı ve iyi bir yaşam bedenimize sadece içeriden değil, dışarıdan da gerekli özeni gösterebilmemizle mümkün. Kişisel bakımını önceliklendiren, doğal güzelliğe ve cilt bakımına önem veren sevdikleriniz için Gua Sha taşı, Jade Roller, vücut fırçası, ipek vücut kesesi, bakır dil sıyırıcı, doğal bakım yağları ve kil maskesi gibi doğal cilt bakım ürünlerini hediye alternatifi olarak değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz birkaç ürünü bir araya getirip, kokulu mumlar ve tütsüler de ekleyerek tepeden tırnağa bir Spa seti hazırlayabilirsiniz.

Kendi iyiliği ve sağlığı kadar gezegenin sağlığına da önem verenler için: Sürdürülebilir hediyeler

Dayanıklı ve doğada kolayca çözünebilen malzemelerden yapılmış, işlevini yitirdiğinde farklı formlarda kullanılabilecek ve kullanılamayacak hale geldiğinde geri dönüştürülerek yeni formlarda hayat bulabilecek ‘sürdürülebilir’ hediyeler de yılbaşında sevdiklerinizle ‘iyiliği’ paylaşmanın en güzel yolları arasında.

Kendi sağlığı ve iyilik hali kadar üzerinde yaşadığı gezegeni, diğer insanları ve gelecek nesilleri de düşünen sevdikleriniz için kağıt israfını azaltacak bir e-kitap okuyucu, bez alışveriş çantası, kahve termosu, temiz içerikli aromaterapi yağı gibi sık kullanılan günlük objelerin sürdürülebilir versiyonlarını hediye seçeneği olarak değerlendirebilirsiniz. Şeffaf ve adil üretim yapan, yerel üreticilerle çalışan, karbon ayak izini minimumda tutmaya çalışan ve doğaya saygılı malzemeler kullanan markaların ürünlerini tercih ederek sevdiklerinize anlamlı bir hediye vermiş olmanın haklı gururunu yaşayabilirsiniz.

Hayat, hepimize verilmiş en güzel armağan ve güzel anları anlamlı hediyelerle çoğaltmak elimizde. Hediye tercihiniz hangisi olursa olsun, yeni yıl hem siz hem sevdikleriniz için güzelliklerle dolsun!

Benzer Yazılar

Reservation Background