Wellness Programları

Bir Yaşam Tarzı Olarak Wellness Nedir? 

Dünya Sağlık Örgütü'ne (WHO) göre sağlıklı yaşam, "yalnızca hasta olmamak değil, fiziksel, zihinsel ve sosyal yönden tam bir iyilik halidir."

“Wellness nedir?” sorusu daha geniş bir çerçevede tanımlanırsa kişinin ruhsal, fiziksel, sosyal ve psikolojik anlamda tam bir iyilik halidir. Tam potansiyele ulaşmanın bilinçli, kendi kendini yöneten ve gelişen bir süreci olarak da nitelendirilen wellness; fiziksel sağlık, egzersiz veya beslenmeden çok daha fazlasıdır. Bedensel, zihinsel ve ruhsal refahın tam bütünleşmesidir.

Peki, Fiziksel, ruhsal ve zihinsel anlamda optimum sağlığa kavuşmayı ve sürekliliği sağlayan wellness, bir yaşam biçimi olarak neden bu kadar önemlidir? 

  • Yoğun iş hayatı, trafik ve kalabalık gibi faktörler, kişilerde anksiyete yaratabilir. Wellness programları stresi kontrol altına almanıza yardımcı olabilir.
  • Doğru eğitim, beceriler, motivasyon ve sosyal destek ile insanlar davranışlarını değiştirir. Wellness programları, insanların sağlıklı davranışlar benimsemelerine ve sürdürmelerine destek olur. Tüm bu süreç daha az kronik hastalığa yol açar.
  • Wellness Programları, kişilerin odaklanma kabiliyetlerini ve yaşamlarına dair farkındalıklarını artırmalarını sağlar.
  • Doğru beslenme, düzenli fiziksel aktivite ve yeterli uykunun öneminin anlaşılmasına yardım eder.

Richmond Nua'nın Wellness Programları ile kendinle yeni bir yolculuğa başlamaya hazır mısın? Sapanca’nın huzur dolu ortamında Richmond Nua’nın kisiye özel wellness programlarıyla hedeflerinize kolayca ulaşıp doğru alışkanlıklar kazanırken yenilenmenin keyfini çıkarın.

Reservation Background