KENDİN YAP

28 Eylül 2021

Sonbahar Detoksu: Ödem ve Toksin Atmaya Yardımcı Yeşil Detoks Tarifi

Normal şartlar altında kendisini çevresel kirleticilerden, metabolizma artıklarından ve toksik maddelerden mükemmel şekilde arındırabilen vücudun doğal detoks sistemi, çok fazla kirleticiye maruz kalındığında, işlenmiş gıdalarla beslenildiğinde ve düzensiz beslenme alışkanlığı sonucunda sağlıklı çalışmayabiliyor. Vücutta toksik maddelerin birikmesi ve vücudun kendi kendini temizleme kapasitesinin yetersiz kalması durumunda vücuda alınan besinlerin metabolizmayı yormaması, sindirimi sonucunda mümkün olabildiğince az atık açığa çıkarması ve içeriğinde bulunan antioksidanlarla vücudun doğal detoks sistemini destekleyebilmesi çok daha önemli hale geliyor. Bu noktada, metabolizmanın ihtiyaç duyduğu hemen hemen tüm besin öğelerince zengin olduğu kadar, sıvı olması nedeniyle sindirim sistemini daha az yoran ve daha az atık üretilmesini sağlayan yeşil detoks içecekleri, vücudunuzun temizlenmesine ve toksinlerden arındırılmasına yardımcı oluyor.

Yeşil Sebze Detoksu ile Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

Yeşil sebzeler içeriklerinde bulunan bol miktardaki vitamin, mineral ve liflerle hastalıklara karşı koruyucu olmalarının yanı sıra, bağışıklık sistemini ve vücudun kendi kendini temizleme kapasitesini güçlendirmesini sağlayan en temel besin grupları arasında yer alıyor. Demir, kalsiyum, fosfor, potasyum gibi vücut için hayati önem taşıyan minerallerin yanı sıra; C vitamini, A vitamini, B vitaminleri gibi önemli vitaminleri ve doğal antioksidanları içeren yeşil sebzeler, sağlıklı bir beslenme düzeninde, her öğünde yer verilmesi gereken besinlerin başında geliyor.


Soğuk sıkım ya da blenderdan geçirme gibi yöntemlerle sindirim sistemini yormayacak formda, çiğ ve sıvı olarak tüketilen yeşil detoks içecekleri, bir yandan yeşil sebzelerin sağlık için sunduğu faydaları sağlarken bir yandan da vücudun kendi kendini temizleme kapasitesinin yeniden dengeye gelmesine yardımcı oluyor.
Besleyici yeşilliklerle dolu bir bardak yeşil detoks içeceği, vücudunuza verebileceğiniz en iyi bağışıklık güçlendiricilerden biri. Vücudun su ihtiyacını karşılamasının yanında enerji verici özellikleriyle günü daha iyi geçirmenizi ve gün boyunca modunuzun daha yüksek olmasını sağlayacak, kalori miktarı düşük ancak besleyici özelliği yüksek olan bu muhteşem detoks içeceği ile metabolizmanızı hızlandırabilir, kilo verme sürecinizi de destekleyebilirsiniz.

Yeşil Detoks İçeceği Tarifi

Richmond Nua’nın Detoks Programında da yer alan bu içeceği siz de evinizde hazırlayarak bir hafta boyunca her sabah içebilirsiniz.

Malzemeler :
• 1 adet orta boy salatalık
• Yarım limon
• Yarım demet maydanoz
• 60 gr kereviz sapı
• 2 yaprak pazı
• 4-5 dal taze Ispanak
• 1 demet taze fesleğen

Hazırlanışı:
• Öncelikle tüm sebzeleri güzelce yıkayın.
• Salatalığı kabuklarını soymadan, küçük parçalara bölün.
• Yarım limonun suyunu sıkın.
• Daha sonra tüm sebzeleri blender veya katı meyve sıkacağına alın ve üzerinde köpük oluşana kadar çekin.

Afiyet olsun!

Benzer Yazılar

Reservation Background